Strona główna
Analiza ankiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elwira Sarnowska   
środa, 05 czerwca 2019 12:11

 
 

Informacja na temat realizacji projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w PSP w Nowakowie.

 

 

Informuję wszystkich uczniów i rodziców, iż szkolna biblioteka  nadal realizuje projekty biblioteczne  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Klasy, które nie zdążą wykonać zleconych zadań projektowych , będą mogły zrobić to na początku roku szkolnego 2019/2020.

Ponadto szkoła - również w ramach NPRC- umożliwia uczniom wypożyczenie książek na okres wakacji, dlatego nadal zachęcam do  korzystania z zasobów bibliotecznych i do miłego spędzania wakacyjnej przerwy z książką , wypożyczoną w szkolnej bibliotece.

 Zachęcam ,również do zapoznania się z wynikami przeprowadzonej ankiety wśród rodziców; ankietę przeprowadzono  13.05.2019 r, podczas zebrania z rodzicami. Celem przeprowadzenia tego badania było zasięgnięcie opinii Rady Rodziców w sprawie zakupu książek, zgodnie z rozporządzeniem

Rady Ministrów  z dnia 6 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

 

 

 

 

  

Analiza ankiety, dot. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

(zakup książek 2019r.)

(21 przebadanych rodziców; cyfry i liczby obok nazw oznaczają ilość udzielonych odpowiedzi przez ankietowanych)

  1. 1.      Czy lubi pan/pani czytać książki

zdecydowanie tak -8,  raczej tak – 8, raczej nie -6, zdecydowanie nie -0

  1. 2.      Po jakiego rodzaju książki państwa dzieci sięgają najchętniej

Przygodowe - 13,  baśnie   -12, młodzieżowe  -6, przyrodnicze  -6, oparte na faktach - 3,     historyczne  -3, pamiętniki  -2, kryminały -2 , science- fiction/fantazy - 1,  Inne -0

  1. 3.      Po jakie książki sięga pan/pani najchętniej:

przygodowe – 5, kryminały -4, historyczne – 3, poza tym: oparte na faktach  , science- fiction/fantazy, romantyczne, historie z życia, 5 osób- brak odpowiedzi

 

  1. 4.      Proszę podać tytuł swojej ulubionej książki :

„Saga” Coben, „Porwanie” Agnieszka Pietrzyk, „Karuzela”, „ Prokurator”, „Tajemniczy Ogród”, „Polskie tryumfy”,  „Persy Jackson i bogowie olimpijscy”,  „ Kamienie na szaniec”, „Gady „ Mirosław Sokołowski, „Danuta Wałęsa”, „ Wyspa skarbów”, „ Saga”, „ Dzieci z dworca ZOO”

10 osób brak odpowiedzi

 

Odpowiedzi z poprzedniego roku:

 Baśnie Andersena -2,  książki Danielle Steel - 2,  Elfia krew, W pustyni i w puszczy, Dzieci z Bullerbyn, Wołyń, ,  Ronja córka zbójnika,  Tristan i Izolda, Krzyżacy, Czas na miłość, na śmierć, Królowa Bona,  Ogniem i mieczem, Spotkamy się pod drzewem Ombu

 6 osób - brak odpowiedzi

 

  1. 5.      Proszę podać co najmniej jeden tytuł książki, którą powinno przeczytać państwa zdaniem dziecko ( dzieci z młodszych klas oraz młodzież):

„Akademia Pana Kleksa” (2),” Dzieci z Bullerbyn” (4), „Zaczarowany Ogród”,” Ten Obcy”,” Lalka”, „Ogniem i mieczem”, „Opowieści z Narni”, „Pinokio” (2), „Czarny Książę”, „Mały Książę”(2), „Kamienie na szaniec”, „Dziewczynka w Czerwonym Płaszczyku”, „Calineczka”, „O psie, który jeździł koleją”.

1 odpowiedź – nie wiem

11 osób – brak odpowiedzi

Odpowiedzi z poprzedniego roku:

Baśnie Andersena -4, Opowieści z Narni -2, Awantura o Basię -2   , Dziewczynka z zapałkami -2,

Krzyżacy- 2, Akademia Pana Kleksa – 2, W pustyni i w puszczy - 2

 Detektyw Pozytywka, , Pies który jeździł koleją, Dzieci z Bullerbyn, Ania z Zielonego Wzgórza, Wołyń,  Zemsta, Harry Potter (wszystkie części),  Brzechwa Dzieciom, Kubuś Puchatek , Pinokio,  Hobbit, Nad Niemnem, W pustyni i w puszczy, Kamienie na szaniec, Szerszeń,  Lalka,   Baśnie,  lektury,

3 osoby – brak odpowiedzi

 

  1. 6.      Proszę wymienić maksymalnie trzy tytuły, które państwa zdaniem powinien przeczytać każdy człowiek :

 

„Pan Tadeusz”(3),” Quo Vadis”, „Nad Niemnem”,” Medaliony” (2),” Hobbit…”, „Harry Potter…” (2), „Lalka”, „ Kwiat Pustyni”, „Ania”,” Biała Masajka”, „Czarny Książę”, „Mały Książę”, „Dziewczynka w czerwonym sweterku”,” Marlene”,” Czerń i Purpura”, „W poszukiwaniu straconego czasu”,

 

1 odpowiedź – choć jedną książkę -  pamiętnik

14 osób – brak odpowiedzi.

 

Odpowiedzi z poprzedniego roku:

Lalka -4, Mały Książę - 2, Ten Obcy -2, Medaliony -2, W pustyni i w puszczy -2, Pan Tadeusz -2,

Krzyżacy - 2 Wakacje z duchami - 2,

 Akademia Pana Kleksa, W poszukiwaniu straconego czasu ( Marcel Proust), Wołyń, Hobbit, Baśnie Andersena,  Ogniem i mieczem, Kubuś Puchatek, Dzieci z Bullerbyn, Piękna i Bestia, Nasza Szkapa,  Czas na miłość na śmierć, Romeo i Julia, Dziennik Bridge Jones, Lektury, bajki

8 osób – brak odpowiedzi.

 Opracowała Małgorzata Graj

 

Statystyka odwiedzin

Losowa fotka

tn_P1080073.JPG

Kalendarz

Pogoda

Powered by Rounded Corners Joomla Themes .::Hary 2010